01 / 07 / 2015 Dodano przez: Redakcja

Osłony i odboje do amortyzatorów

Kategorie: Artykuły

Większość użytkowników nie ma nawet pojęcia o ich istnieniu, a prawda jest taka, że osłony i odboje amortyzatorów odgrywają bardzo istotną rolę, szczególnie na polskich, nierównych drogach. Są to podzespoły, które chronią amortyzator a także inne elementy zawieszenia przed skrajnymi przeciążeniami – choćby uderzenie koła, które przejeżdża przez dużą nierówność.

Podczas samodzielnej wymiany samozwańczy mechanicy często zapominają o montażu odbojów, co początkowo nie będzie w ogóle odczuwalne. Niestety w przypadku mocnych uderzeń udarowych na które narażony jest układ zawieszenia, amortyzator prawdopodobnie ulegnie zniszczeniu. Sprawne i nowoczesne odboje uchronią amortyzator przed taką sytuacją, minimalizując ryzyko uszkodzenia. Prawidłowo dobrany amortyzator o odpowiedniej strukturze materiałowej będzie łagodził skrajne dobicia wahaczy.

Osłony i odboje do amortyzatorów

Osłony i odboje do amortyzatorów.

Przezorny zawsze zabezpieczony

Nie inaczej. Osłony i odboje w istotny sposób wydłużą żywotność amortyzatorów w twoim samochodzie. Oczywiście bez ich zamontowania da się eksploatować samochód, jednak ich brak naraża pojazd na poważne uszkodzenia, które w przyszłości przysporzą wam wielu kłopotów. Biorąc pod uwagę niewielkie koszty osłon i odbojów nie warto na nich oszczędzać.

Nowe osłony i odboje – najważniejsza jakość

Nie kieruj się niską ceną. Najtańsze, najgorszej jakości zamienniki produkowane w nieznanych źródłach nie spełnią swojego zadania. Warto skorzystać z oferty zaufanego dystrybutora pod adresem http://www.autoamortyzatory.pl/oslony,i,odboje,amortyzatorow/k,100372/, gdzie znajdziecie osłony i odboje renomowanych producentów, będących wiodącymi liderami w branży motoryzacyjnej.

Okazuje się, że wydanie kilku złotych więcej na solidny produkt nie kończy się ponowną wymianą w stosunkowo niedługim czasie. Pozorne oszczędności nigdy nie będą opłacalne na dłuższy okres eksploatacji. Tańsze zamienniki to tylko dodatkowy problem i konieczność szybkiej wymiany podzespołu. Pamiętajcie, by zawsze przy wymianie amortyzatorów skontrolować i ewentualnie wymienić osłony oraz odboje. Tylko sprawne podzespoły gwarantują bowiem ochronę zawieszenia w podbramkowych sytuacjach.

Podziel się artykułem

Tagi

, ,

Powiązane wpisy

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne

motodziewczyny.com