25 / 02 / 2013 Dodano przez: patryk

Kayaba

Kategorie: Kayaba

kyblogoOd prawie 100 lat, firma Kayaba prowadzi prace badawczo – rozwojowe oraz wdraża nowoczesne technologie hydrauliczne w przemyśle lotniczym, kolejowym, okrętowym i motoryzacyjnym. Laboratorium badawczo-produkcyjne, zostało otworzone w 1919 roku przez japońskiego inżyniera Shiro Kayabę i sprawnie prosperuje do dzisiejszych czasów.

W roku 1932, firma rozpoczęła produkcję amortyzatorów Kayaba przeznaczonych początkowo na rynek japoński. Zapotrzebowanie na ten istotny element zaczęło wzrastać wraz z szybkim rozwojem motoryzacji w kraju kwitnącej wiśni. Rozwój przedsiębiorstwa oraz jego wieloletnia rozbudowa pozwoliły na produkcję ponad 4 milionów sztuk amortyzatorów miesięcznie, zyskując tym samym miano lidera wśród producentów amortyzatorów.

Obecnie całkowity przychód koncernu KYB Corporation, przekracza astronomiczną kwotę 2,6 miliarda dolarów amerykańskich , z czego 60% pochodzi ze sprzedaży amortyzatorów Kayaba  do samochodów osobowych. KYB posiada również największą na świecie fabrykę amortyzatorów  która znajduje się w mieście Gifu. Jej wydajność plasuje się w ilości ponad 50 mln. sztuk rocznie. Wysoki stopień automatyzacji pozwala na zmianę produkowanego typu amortyzatora w ciągu 15 sekund.

KYB Corporation jest jednym z głównych eksporterów wyroby zawieszenia samochodowego, do ponad 100 krajów na całym świecie w tym i Polski. Siedziba KYB Europe znajduje się w Krefeld k. Dusseldorfu (Niemcy).

Podziel się artykułem

Tagi

, , , , , ,

Powiązane wpisy

Brak podobnych wpisów.

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne