10 / 06 / 2013 Dodano przez: patryk

Sachs

Kategorie: Sachs

Marka Sachs powstała z ręki niemieckiego inżyniera i wynalazcy Ernsta Sachsa. Urodził się on w drugiej połowie XIX wieku, i od najmłodszych lat bardzo ekscytował się rowerami, przez co później został zapalonym cyklistą. Wielka pasja do wyścigów rowerowych sprawiła, że zaczął zajmować się reperowaniem i polepszaniem swoich rowerów przy użyciu technologii, o której wiedzę nabył podczas pracy w zakładzie mechaniki precyzyjnej.

sachs_logoW roku 1895 jego pasja sięgnęła zenitu, wtedy to razem ze swoim przyjacielem, Karlem Fichtelem, postanowili założyć spółkę Schweinfurter Präzisions-Kugellagerwerke Fichtel & Sachs, która rozpoczęła masową produkcję jego wynalazków. Należały do nich między innymi jednej z pierwszych na świecie piast wolnobiegowych dla rowerów różnego typu.

Bardzo wielka popularność wysokojakościowych komponentów przyczyniała się do szybkiego rozwoju firmy, który niestety został stłumiony przez kiepską sytuację rynkowa która nastąpiła pod koniec lat 20. Ernst doszedł do wniosku że skoncentruje się na części samochodowych takich jak amortyzatory sprzęgła i silniki. W następnych latach z przyczyny rozwijającej się ekspansji otwarto szereg filii przedsiębiorstwa oraz zakładów produkcyjnych w krajach Azji oraz Ameryki Północnej i Południowej.

W roku 2001 firma stała się częścią grupy ZF Friedrichshafen, która jest jednym z  czołowych producentów części układu napędowego takich jak amortyzatory SACHS. W dość licznej ofercie części układu zwieszenia takich jak również piasty, łożyska koła czy wahacze SACHS odnaleźć można części przeznaczone dla praktycznie wszystkich modeli samochodów osobowych i pojazdów komercyjnych.

Piasty koła SACHS są wytwarzane zgodnie z najnowocześniejszymi normami i standardami jakości. Są one montowane w niemal wszystkich pojazdach osobowych dostarczanych przez największych producentów samochodowych. Ich wielka popularność wynika głównie z  wysokiej wydajności cyklu przez cały okres eksploatacji. Z rozwiązań i doświadczenia marki SACHS korzysta również rynek części zamiennych.

 

 

Podziel się artykułem

Tagi

Powiązane wpisy

Komentarze

  1. Łukasz lp. 23, 2018

    Bardzo fajny wpis. Krótki i na temat 🙂 Szczerze mówiąc to nie wiele wiedziałem o tej firmie, mimo że uznaję ich części za jedne z lepszych na rynku. Prawie całe zawieszenie w moim aucie to części od Sachsa. Czekam na kolejne posty 🙂

dodaj komentarz

Opcjonalne