15 / 05 / 2015 Dodano przez: Michał

Układ zawieszenia – polecane części zamienne

Kategorie: Artykuły, Producenci

Podstawowe zadanie zawieszenia to zapewnienie właściwego kontaktu kół samochodu z podłożem. Należy przez to rozumieć zarówno skuteczne tłumienie nierówności, jak i najlepszą przyczepność do podłoża. Zawieszenie pojazdu to z pewnością jeden z najważniejszych elementów samochodu. Odpowiada za bezpieczeństwo jazdy, jej komfort oraz przyjemność prowadzenia.

Choć zawieszenie może wydawać się stosunkowo prostym podzespołem, którego stadium ma za sobą długą drogę, nadal na tym polu prowadzone są intensywne prace rozwojowe i wprowadzane cenne innowacje. Zawieszenie stanowi jedno z największych wyzwań dla inżynierów, ponieważ musi spełniać wiele istotnych funkcji. To jedna z kluczowych części składowych samochodu, mająca decydujący wpływ na komfort jazdy i prowadzenie, ale także na bezpieczeństwo.

polecane części zamienne

Układ zawieszenia.

Obecnie na rynku motoryzacyjnym znajduje się mnóstwo firm oferujących zamienniki oryginalnych części do samochodów. Poniżej znajduje się zestawienie wybranych, renomowanych producentów zamienników części zawieszenia. Sprawdź najbardziej polecane części zamienne w zakresie zawieszenia samochodowego.

Polecane części zamienne układu zawieszenia

555 – jeden z największych, japońskich producentów elementów zawieszenia. Na rynku motoryzacyjnym cieszy się zaufaniem klientów w ponad 80 krajach świata za sprawą wysokiej jakości wyrobów, których trwałość i niezawodność potwierdza fakt, że wykorzystywane są do pierwszego montażu w pojazdach wiodących japońskich producentów.

Bilstein – niemiecka firma, która od wielu lat kojarzona jest z doskonałymi amortyzatorami do samochodów osobowych.

Delphi – firma utworzona przez znany na cały świat koncern General Motors. W kwestii zawieszenia firma jest specjalistą w produkcji amortyzatorów i zajmuję pozycję lidera między innymi na rynku polskim.

Eibach – niemiecka firma, która cieszy się nienaganną opinią. W ofercie znajdują się świetnej jakości sprężyny amortyzatorów i amortyzatory a także dystanse do kół i stabilizatory.

Kayaba – kolejna japońska firma, która specjalizuje się w produkcji amortyzatorów. Dobra jakość za stosunkowo niską cenę.

Koni – marka kojarzona z techniczną perfekcją i niebywałą jakością. Amortyzatory i sprężyny Koni stosowane są często w sportowych samochodach ze względu na swoją wytrzymałość. Niestety są to droższe elementy, nieco odbiegające cenowo od pozostałych, ale zdecydowanie polecane do tuningu zawieszenia.

Lemoforder – kolejna niemiecka firma, doceniana przez przez użytkowników niezależnego rynku części zamiennych. Części zawieszenia marki Lemoforder charakteryzują się wysoką jakością i dobrym wykonaniem. Do zakupu z pewnością zachęci także atrakcyjna cena części marki.

Monroe – firma amerykańska, która słynie z produkcji amortyzatorów. Firmę charakteryzuje drobiazgowa kontrola jakości na każdym etapie produkcji, co jest efektem niezwykle wysokiej jakości i trwałości produktów.

Moog – kolejna, amerykańska firma, która kojarzona jest z uwielbianymi wyścigami NASCAR. Moog dostarcza do tych wyczynowych samochodów elementy zawieszenia.

Sachs – niemiecka firma kojarzona bardzo dobrze w kwestii zawieszenia z amortyzatorami. Specjalistyczny dobór materiałów i precyzja wykonania sprawiają, że komponenty te cechują się niezwykle wysoką jakością oraz trwałością.

Podziel się artykułem

Tagi

, , ,

Powiązane wpisy

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne