30 / 07 / 2012 Dodano przez: patryk

Zderzak odbicia amortyzatora

Kategorie: Artykuły, Zawieszenie

BWI wiodący dostawca amortyzatorów w Europie Środkowej i Wschodniej zaprezentował najnowszy hydrauliczny zderzak odbicia amortyzatora, który ma odpowiadać za poprawę bezpieczeństwa, komfortu jazdy oraz w znacznym stopniu poprawić trwałość zawieszenia w samochodach klasy premium.

Rozwiązanie to ma zastąpić powstałe wcześniej rozwiązanie stosowania odkształconej rury wewnętrznej i elastycznego elementu gumowego, który umożliwia większe dostrojenie charakterystyki układu. W zderzaku odbicia amortyzatora zastosowana została ciecz hydrauliczna, która ma za zadanie poprawienie komfortu jazdy oraz zabezpieczyć układ zawieszenia, amortyzator, i nadwozie pojazdu przed uszkodzeniem, przy pełnym wysunięciu amortyzatora.

Technologia ta pozwala inżynierom na wykorzystanie większego skoku amortyzatora. Hydrauliczny odbojnik tłumiący składa się jedynie z trzech części: elastycznego pierścienia, tłoczka i tulei. Dzięki tak prostej budowie montaż i naprawa tego elementu zawieszenia będzie znacznie mniej kosztowna. Moment włączania dodatkowego tłumienia zawieszenia oraz szybkość i wzrost siły tłumiącej można dostosować do równych typów pojazdów.

Pierwszym pojazdem który zostanie wyposażony w tego typu zawieszenie, będzie opancerzony samochód typu premium. Kolejnymi mają być pojazdy typu SUV i segment D.

Podziel się artykułem

Tagi

, , ,

Powiązane wpisy

Brak podobnych wpisów.

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne