21 / 01 / 2013 Dodano przez: patryk

Bilstein

Kategorie: Bilstein

bilstein-logo2Bilstein to jeden z największych i najpopularniejszych producentów markowych amortyzatorów. Marka ta została zapoczątkowana w roku 1873 przez Augusta Bilsteina. Swoją działalność produkcyjną rozpoczęła prawie 50 lat później, a dokładniej w roku 1928.

Dzięki wynalazkowi który został nazwany „de-Carbon” w roku 1957 firma rozpoczęła seryjną produkcję amortyzatorów gazowych które były seryjnie montowane w samochodach Mercedesa.

Obecnie amortyzatory Bilstein to synonim najwyższej jakości wykonania i działania, umożliwiające uzyskać najlepszych osiągów samochodów w które zostały wyposażone. Oprócz produkcji na pierwszy montaż do takich pojazdów jak omawiany już Mercedes lub BMW, Audi, Bugatti Smart, Lotus, Porsche, Boxster, Jaguar, czy Ferrari, Bilstein jest aktywnym dostawcą amortyzatorów na rynek części zamiennych oferując szeroką gamę różnych typów amortyzatorów.

Amortyzatory Bilstein są w szczególności cenione przez miłośników sportów samochodowych oraz firmom tuningowym. Znajdują się w nich wysoko cenione, zestawy do zawieszeń sportowych w różnorakich odmianach oraz najwyższej klasy specjalistyczne amortyzator ze sprężynami umożliwiające płynną regulację wysokości oraz charakterystyki tłumienia.

W naszym kraju firma Bilstein jest obecna na rynku części zamiennych od wielu lat ciesząc się powodzeniem wśród naszych rodaków.

Podziel się artykułem

Tagi

, , , , , , , ,

Powiązane wpisy

Brak podobnych wpisów.

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne