15 / 04 / 2013 Dodano przez: patryk

Monroe

Kategorie: Monroe

Monroe to marka sama w sobie Produkuje ona jedne z najlepszych elementów zawieszenia do samochodów osobowych, sportowych i użytkowych.

monlogoTo niezbyt duże przedsiębiorstwo, powstało w drugiej połowie XX wieku, w momencie gdy opony powszechnych wtedy automobili, pękało w zatrważająco szybkim tempie z powodu marnej skuteczności układu zawieszenia które nie radziło sobie z niesprzyjającym stanem nawierzchni. W niedługim czasie do sprzedażowego asortymentu dołączył produkt, dzięki któremu firma zyskała wielkie uznanie w śród kierowców z całego świata i początek historii która trwa do dziś, a mowa oczywiście o pierwszych amortyzatorach Monroe.

Rozwój marki nabierał niezwykle wysokiego tempa, które ujawniało się wraz z kolejnymi wynalazkami i udoskonaleniami elementów zawieszenia. Większa ilość amerykańskich koncernów samochodowych wykorzystuje amortyzatory produkowane przez Monroe, które wraz z samochodami zdobywały wiele zwycięstw na torach wyścigowych, między innymi w Indianapolis. Oficjalna międzynarodowa ekspansja firmy rozpoczęła się w 1964 roku, gdy w Belgii powstała pierwsza europejska fabryka amortyzatorów Monroe.

W obecnym czasie firma rozrosła się do blisko 100 placówek, w tym 31 zakładów produkcyjnych na pięciu kontynentach. Drobiazgowa kontrola oraz zaangażowanie by wszystkie produkty były wykonane z największą dbałością przyczyniają się do zachowania wysokiego standardu wszystkich wyrobów firmy Monroe. Przyczyniło się to również do osiągnięcia trwałość i niezawodność oryginalnych części na pierwszy montaż między innymi w wielu modelach pojazdów marki BMW, Volkswagen, Chrysler czy Nissan. Ogromny wybór amortyzatorów Monroe oraz ich komponentów dostępny jest również na niezależnym rynku samochodowych części zamiennych w sklepach w całym naszym kraju.

Podziel się artykułem

Tagi

Powiązane wpisy

Brak podobnych wpisów.

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne