24 / 02 / 2015 Dodano przez: Michał

Jak funkcjonuje zawieszenie pojazdu?

Kategorie: Artykuły

Obecne samochody poruszają się po bardzo różnych drogach. Niektóre tereny cieszą kierowców przyjemną jazdą, inne, te pełne dziur i wybojów, nieco mniej. W każdym przypadku niezbędny jest natomiast układ zawieszenia, który zapewni naszemu pojazdowi odpowiedni kontakt z podłożem, a także względny komfort jazdy pasażerów. 

zaw

Układ zawieszenia spełnia wiele ważnych zadań, a wszystkie z nich muszą uwzględniać różne warunki jazdy – pod obciążeniem, bez obciążenia, przyśpieszenie, hamowanie i inne. Poniższy film przedstawia krótką wizualizację działania zawieszenia samochodu w trakcie jazdy.

Podziel się artykułem

Tagi

,

Powiązane wpisy

Komentarze

 1. eryk cze 21, 2016

  Ciekawy artykuł. Natomiast podchodziłbym z dystansem do rady o wymianie kompletnego zestawu zawieszenia. Jeśli części wydają się niepewne: oczywiście, jest to dobre wyjście. Natomiast w wypadku gdy stan wygląda na dobry, nie ma sensu wydawać naprawdę grubych pieniędzy. Trzeba podejść do problemu z głową ;).

 2. Michał lip 12, 2017

  Moim zdaniem kiedy czuć, że samochód w czasie drogi podskakuje.
  Wtedy jest odpowiedni moment na wymianę amortyzatorów.
  Ja je wymieniłem w Serwisie Zet Czeladź.

 3. Nathaniel sie 22, 2019

  Jak ma się autko z salonu, to mało czym trzeba się przejmować. Ja chwilowo inwestuje tylko w kosmetyki samochodowe auto detailing. Sklep w moim mieście ma naprawdę duży wybór i to tylko najlepszych marek. To mnie przekonało, żeby zainwestować w swój samochód i pozwolić mu zachować świeży lakier.

dodaj komentarz

Opcjonalne