14 / 08 / 2012 Dodano przez: Redakcja

Zawieszenie Citroen

Kategorie: Marki samochodów

Oficjalna data założenia firmy Citroen to rok 1919, chodź jej początki są ściśle związane ze zdarzeniami zaistniałymi dużo wcześniej. Nazwa firmy jak większość innych marek, pochodzi od nazwiska założyciela Andre Citroen’a. Wjeżdżając jako wojskowy do Polski, odkrył technologię produkcji kół zębatych o uzębieniu daszkowym i kupuje patent na ich produkcję od pewnego polaka. Logo marki Citroen, mima zmian które powstawały z biegiem czasu, wciąż nawiązuje do zazębiających się kół daszkowych. Początkowo firma zajmowała się właśnie produkcją tych kół zębatych z zazębieniem daszkowym, lecz ambicje młodego wówczas inżyniera Andre, chciały się piąć wyżej.

Swoje zainteresowanie motoryzacyjną, Citroen odkrył po wizycie w fabryce Forda w Stanach Zjednoczonych i po spotkaniu z właścicielem, Henrym Fordem. Pierwszy samochód marki Citroen wyjechał z fabryki w 1919 roku. W wyniku promocji modelu A, firma uzyskała zamówienie na 16 tyś. aut. Po dwóch latach inżynierowie przygotowali kolejny model, Citroena B. Samochody te były bardzo chętnie kupowane przez społeczeństwo, co dawało firmie pewny sukces na rynku.

W Polsce Citroen oficjalnie zaprezentował się 1994 roku. Obecnie słynie on z wielu innowacyjnych rozwiązań technologicznych m.in. pierwsze stalowe nadwozie, zawieszenie Citroen hydropneumatyczne czy seryjna taśma montażowa wykorzystana jeszcze podczas I Wojny Światowej. Obecnie dostępna jest gama modeli osobowych, od małych C1, C3, C4, C5 i C6 (również wersje Picasso) po większe modele jak Berlingo, Nemo Combi, Grand 4 Pizasso oraz Jumpy Combi.

Podziel się artykułem

Tagi

, , , , ,

Powiązane wpisy

Brak podobnych wpisów.

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne