14 / 08 / 2012 Dodano przez: Redakcja

Zawieszenie Opel

Kategorie: Marki samochodów

Adam Opel AG to niemiecka spółka akcyjna produkująca samochody osobowe i sportowe. Firma Opel powstała w roku 1862 przez Adama Opla w miejscowości Rüsselsheim w Hesji. Początkowo zajmowała się całkowicie innym fachem niżeli samochodami, a dokładniej produkowała maszyny do szycia, a następnie rowery dla niemieckiej ludności.
1899 rozpoczęto produkcję samochodów dzięki podpisanej umowie z Friedrichem Lutzmannem. Dzięki niemu powstał taki model jak Lutzman w którym zamontowano silnik o mocy 3,5 KM oraz markowe zawieszenie Opel.

W pewnych okresach Opel był największym producentem samochodów w Niemczech miedzy innymi dzięki II wojnie światowej w której to ciężarówki Opel Blitz zostały kupowane od marki na rzecz podstawowego wyposażenia nazistowskiego Wehrmachtu. Jednak w 1929 roku rodzina Opla postanowiła sprzedać większości akcji amerykańskiemu gigantowi samochodowemu czyli General Motors Corporation który jest jego obecnym właścicielem do dziś. Obecnie przedsiębiorstwo Opel jest drugim co wielkości producentem samochodów w Niemczech.

Podziel się artykułem

Tagi

, , , , ,

Powiązane wpisy

Brak podobnych wpisów.

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne