03 / 07 / 2015 Dodano przez: Michał

Sprawdź zawieszenie swojego samochodu!

Kategorie: Artykuły

Sezon wakacyjnych wyjazdów rozpoczęty. Specjaliści przypominają, ze jest to wyjątkowo wyczerpujący test wytrzymałości dla naszych samochodów. Często bardzo długie podróże w niezwykle wysokich temperaturach i przy zwiększonym obciążeniu dają się we znaki wszystkim układom mechanicznym pojazdu. Brak regularnych przeglądów może sprawić, że wymarzona podróż zakończy się znacznie szybciej. 

Stosunkowo nieskontrolowane uszkodzenia układu zawieszenia mogą mieć jeszcze gorsze konsekwencje w sytuacjach awaryjnych, a oprócz tego ich niewłaściwe działanie odbije się na komforcie jazdy nawet w nowoczesnych pojazdach z zaawansowanymi systemami wspierającymi kierowcę.

diag zaw

Sprawne amortyzatory to konieczność

Specjaliści przestrzegają, że nawet drobne uszkodzenia amortyzatorów mogą być bezpośrednią przyczyną groźnego wypadku. Ich nieprawidłowe działanie prowadzi do wydłużenia drogi hamowania, utraty stabilności pojazdu w trakcie pokonywania zakrętów oraz obniżenia skuteczności działania systemów ABS i ESP.

Pamiętajcie, że zużycie amortyzatorów i elementów układu kierowniczego jest ze sobą ściśle powiązane. Uszkodzone amortyzatory przyczynią się m.in. do przedwczesnego zużycia końcówek drążków kierowniczych oraz innych istotnych części układu kierowniczego. Dlatego przed wyruszeniem w jakąkolwiek wakacyjną wyprawę konieczna będzie także kontrola układu kierowniczego.

Znaczenie profesjonalnej diagnostyki

Niewielu kierowców ma świadomość tego, że efektywność działania amortyzatorów i układu kierowniczego maleje z upływem czasu. Bardzo często prowadzi to do przyzwyczajenia się użytkowników do pewnego standardu w prowadzeniu pojazdu – dyskomfort, który towarzyszy kierowcy z czasem staje się czymś normalnym. A przecież tak nie jest… Dlatego konieczna jest dokładna kontrola tych układów w profesjonalnych warsztatach, które zwrócą ci uwagę na konieczność ewentualnej wymiany uszkodzonych, bądź wyeksploatowanych części jeszcze w odpowiednim momencie.

Podziel się artykułem

Tagi

, , ,

Powiązane wpisy

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne