15 / 04 / 2020 Dodano przez: redakcja

Amortyzator gazowy czy olejowy? Który będzie lepszy do mojego samochodu?

Kategorie: Artykuły

Jako użytkownicy samochodów czasem jesteśmy zmuszeni do wizyty w serwisie w celu dokonania jakiejś naprawy. Mimo, że z roku na rok stan dróg w naszym kraju jest coraz lepszy, to mimo wszystko czasem zdarza się, że zawieszenie naszego samochodu ulegnie przedwczesnemu zużyciu. Jednymi z najbardziej narażonych na usterki i zużycie elementów są amortyzatory. Kiedy decydujemy się na ich zakup słyszymy często pytanie: „olejowe czy gazowe?” Jakie wybrać by jeździło nam się dobrze?

Wszystko o amortyzatorach gazowych

Amortyzatory, które obecnie nazywamy amortyzatorami gazowymi w zasadzie nie do końca nimi są. Są to natomiast amortyzatory gazowo – olejowe, które do pracy potrzebują zarówno gazu jak i oleju. Olej oraz gaz są od siebie oddalone i znajdują się w osobnych tłokach. Dzięki temu nawet przy większych obciążeniach olej nie pieni się i amortyzator nie traci swoich właściwości.

amortyzatory gazowe

Amortyzatory gazowe utwardzają i usztywniają zawieszenie, dzięki czemu nasz samochód znacznie lepiej prowadzi się w ciasnych zakrętach i zapewnia nam lepszą przyczepność. Amortyzatory tego typu rekomendowane są do samochodów o nieco bardziej sportowym charakterze oraz dla kierowców, którzy cenią sobie bardziej dynamiczną jazdę.

Amortyzatory olejowe – jak działają

Amortyzatory olejowe są znacznie łatwiejsze w budowie i znacznie mniej zaawansowane technologicznie. Mają tym samym dwie ważne zalety. Są to przede wszystkim niska cena oraz komfort jazdy. Są to idealne podzespoły dla kierowców ceniących sobie wysoki komfort jazdy swoim samochodem, jednocześnie rezygnując ze sportowych doznań. W przypadku amortyzatorów olejowych podczas dłuższej i bardziej intensywnej jazdy może dojść do spienienia oleju znajdującego się w ich wnętrzu, a co za tym idzie – ich sprawność zostanie znacznie obniżona.

Jakiej marki amortyzatory wybrać?

Obecnie największe uznanie wśród kierowców i fachowców mają takie marki jak KYB (Kayaba), Monroe, Sachs, Bilstein, Delphi. Są one liderami sprzedaży amortyzatorów nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Warto wspomnieć, że amortyzatory niektórych producentów, np. KYB projektowane na rynek części zamiennych, produkowane są w tych samych fabrykach oraz przy wykorzystaniu tej samej technologii oraz systemów kontroli jakości, co amortyzatory montowane jako oryginalne wyposażenie fabryczne.

Jeśli szukacie najwyższej jakości amortyzatorów samochodowych to koniecznie sprawdźcie stronę https://amortyzatory24.com/. Znajdziecie tam szeroki wybór amortyzatorów pochodzących od renomowanych producentów.

Podziel się artykułem

Tagi

Powiązane wpisy

Komentarze

Brak komentarzy.

dodaj komentarz

Opcjonalne